Przejdź do treści

Wycieczka do Cenacolo do Poręby Radlina

20 września 2023 r. miałyśmy okazje poznać Wspólnotę Cenacolo, która powstała we Włoszech w 1983r. Założyła ją Elvira Petrozzi. Wspólnota pomaga osobom zagubionym w życiu, mającymi problemy z nałogami. Terapią we wspólnocie jest modlitwa, praca i relacja z drugim człowiekiem.

Centrum wspólnoty znajduje się we Włoszech. Domy takie są w innych krajach, w Polsce też. My odwiedziłyśmy wspólnotę w Porębie Radlina. Dzięki modlitwie i pracy młodzi ludzie wychodzą tam z nałogów. Jest to pewnego rodzaju fenomen. Żyją z Bożej Opatrzności. Przebywające we wspólnocie osoby mają siebie, Jezusa Chrystusa pod swoim dachem i moc Jego obecności w Eucharystii. Dzięki tej mocy i wzajemnej miłości zdrowieją. Jak mówili nam podczas świadectw proces ten jest długi ale możliwy. Świadectwo tych młodych ludzi, którzy walczą o swoją wewnętrzną wolność i wyjście z nałogu, którzy modlą się, pracują są uczynni, serdeczni szybko zjednało naszą sympatie i szacunek.

Cieszymy się że mogliśmy tam być i dowiedzieć się że są takie piękne miejsca pełne spokoju i wzajemnej miłości a z drugiej strony walki i zmagania z sobą, z nałogiem. Wspieramy Was modlitwą.