Prawdziwa miłość czeka

IMG 0196W nocy z 12 na 13 grudnia w naszej bursie miało miejsce całonocne czuwanie adwentowe pod hasłem: Prawdziwa miłość czeka . Prowadził je ks. Marcin Gryzło z Parafii św. Maksymiliana w Tarnowie, nadając całemu spotkaniu niesamowity klimat. Cieszyliśmy się obecnością młodzieży ze Szczurowej i Zabawy, która przybyła wraz ze swoimi kapłanami, a także młodzieżą z Krakowa oraz wielu innych miejsc. Patronką czuwania była bł. Karolina Kózkówna, którą wspominaliśmy ze względu na przypadającą w listopadzie setną rocznicę jej śmierci. Przywitała nas, symbolicznie częstując piernikowymi sercami, przypominając, dlaczego się zebraliśmy w jej imieniu.


Karolina zginęła, bo wierzyła w coś więcej. Poznała miłość Jezusa i pozostała jej wierna do końca. Dzięki swojej ofierze stała się patronką dla wszystkich, pragnących żyć czystą miłością. Jej przykład może wiele nauczyć ludzi młodych, rozeznających dopiero w tym, co dobre, a co złe.                            

O czystości mówili nam państwo Beata i Marcin Mądrzy, którzy przybyli na czuwanie razem z najwspanialszymi dowodami wzajemnej miłości - swoimi dziećmi. Pomogli nam zrozumieć jak ważna, szczególnie we współczesnym świecie, przesyconym iluzją, szczególnie iluzją uczuć, jest czystość. Wzajemną relację można budować tylko na trwałych fundamentach, co państwo Mądrzy udowodnili oparciem swojego związku na Dekalogu oraz wzajemnym szacunku i walce. Przypomnieli, abyśmy zwracali się ku temu, co prawdziwe, dobre i piękne, co wartościowe, zamiast uciekać do tego, co łatwiejsze.adwent051

"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą" - oto hasło, którym się kierują. Udowodnili nam doskonale, że to właśnie walka, odpowiedzialność za swoje czyny, świadomość ich konsekwencji, są miarą naszego zwycięstwa nad pokusą. Świadectwo tak szczęśliwego małżeństwa było dla nas niesamowitym doświadczeniem, które na pewno pomogło nam na wiele sytuacji spojrzeć pod innym kątem, uniknąć popełnienia niektórych błędów.

Kolejnym ważnym punktem czuwania była pantomima w wykonaniu mieszkanek bursy. Poruszyła ważne tematy obecności nieczystości, pornografii oraz obmowy i ich wpływu na życie młodych ludzi. Milczenie, jakie panowało w kaplicy podczas spektaklu mogło tylko świadczyć o tym, jak ważne było zwrócenie uwagi na te problemy i pozwoliło na zastanowienie się, czy to, co oferuje nam współczesny świat rzeczywiście jest tym, czego potrzebujemy.

Modlitwa, sakrament pokuty i adoracja to nieodłączne elementy każdego naszego czuwania. Wspólne śpiewy wypełniły kaplicę, pozwoliły nam na zawiązanie wspólnoty. Oprócz adoracji Najświętszego Sakramentu mogliśmy pomodlić się przed relikwiami bł. Karoliny. Pod koniec czuwania każdy zabrał do domu białą różę, symbol czystości i pięknej miłości, aby pamiętać o poświęceniu bł. Karoliny Kózkówny i kierować się w życiu prawdą.

Takie spotkania w Bursie Sióstr Urszulanek w Tarnowie rokrocznie gromadzą wielu młodych ludzi i stają się dla nich okazją do zatrzymania się, spędzenia jednej nocy poza pędem współczesnego świata, uczą wartości podstawowych dla każdego chrześcijanina. To jedna noc, która zmienia wiele kolejnych dni.

Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy na kolejne spotkania.

Najbliższe Czuwanie Wielkopostne już 27 marca 2015 r.!

ZAPRASZAMY DO GALERII 

 

WYBIERZ JĘZYK

FACEBOOK

 

WYSZUKIWARKA