Początek roku 2020/21 w Bursie

kredkiKochane dziewczyny, czekamy na was… Zbliża się nowy rok szkolny, ruszamy z nadzieją mimo wszystko.

Możliwość przyjazdu do bursy z rzeczami - w poniedziałek, 31 sierpnia 2020 r. od godziny 14.00 do 21.00.

Tego dnia rodziców nowo przyjętych dziewczyn prosimy koniecznie o indywidualne spotkanie z siostrami wychowawczyniami.

Wyjeżdżając do bursy zabierz ze sobą:

  • pościel (poduszkę, kołdrę)
  • bieliznę pościelową
  • koc
  • narzutę na tapczan
  • szlafrok
  • kapcie
  • klapki pod prysznic
  • lampkę na biurko
  • kubek, talerzyk, sztućce (do swojego użytku w pokoju)
  • paczkę dobrego humoru :)

Maturzystki 2020

maturzystkiKochane nasze Maturzystki, pozdrawiamy Was serdecznie!

Jak to ostatnio bywa w modzie, chcemy was pożegnać on‑line! Nie sposób wyrazić wszystkiego słowami, ale to, co pierwsze rodzi się w sercu, to WDZIĘCZNOŚĆ

Read more: Maturzystki 2020

Rekrutacja do bursy na rok 2020/21

bursa drzwiNowe dziewczyny, pragnące zamieszkać w naszej Bursie w roku szkolnym 2020/21, prosimy o kontakt telefoniczny: 695 637 473 lub 516 306 691.

Tegoroczne mieszkanki naszej bursy, które chciałyby kontynuować swój pobyt
w przyszłym roku, prosimy o wypełnienie kwestionariusza - który znajduje się poniżej. Kwestionariusz można przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do 26 czerwca. Prosimy o kontakt telefoniczny do wychowawczyń, w przypadku chęci osobistego dostarczenia dokumentu lub rezygnacji z miejsca w bursie w przyszłym roku. Niedostarczenie podania w wyznaczonym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z mieszkania w bursie.

Pobierz Kwestionariusz do pobrania - dla kontynuujących pobyt w bursie

Przedłużone zawieszenie funkcjonowania bursy

Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań na COVID-19 wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa Ministerstwo Edukacji Narodowej przedłużyło zawieszenie działalności wychowawczo-dydaktycznej placówek oświatowych. Funkcjonowanie naszej bursy będzie więc również zawieszone, do czasu, gdy zmienią się zalecenia MEN.

Życzenia wielkanocne

Zmartwychwstały„Jezus jest specjalistą
w przekształcaniu naszej śmierci w życie,
naszego biadania w taniec:
wraz z Nim możemy i my dokonać Paschy, czyli przejścia:
przejścia od zamknięcia do komunii,
od rozpaczy do pocieszenia, od lęku do ufności.“
Papież Franciszek

W tym trudnym i pełnym obaw czasie chcemy łączyć się z Wami w przeżywaniu Świąt Wielkanocnych. Będą to, zapewne, inne święta niż zwykle. Ufajmy jednak, że będą one okazją do głębszego wejścia w tajemnicę tego, czego dokonał Jezus Chrystus z miłości do nas oraz do umocnienia się w nadziei.

Read more: Życzenia wielkanocne

Wigilia bursy 2019

gwiazdkaJak co roku, przed świętami Bożego Narodzenia, zebrałyśmy się na Wigilii Bursy. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią sprawowaną przez księdza Pawła Cyza COr w intencjach nas i naszych rodzin.

Potem przeszliśmy na salę jadalną, gdzie czekała nas niespodzianka – część artystyczna. Dzięki jasełkom z Małym Księciem, przygotowanym przez grupę dziewczyn, mogliśmy zastanowić się nad czasem, który przeżywamy. Treści przedstawienia zwróciły nam uwagę, że w zabieganym i konsumpcyjnym świecie łatwo zapomnieć o sensie życia i drugim człowieku.

Read more: Wigilia bursy 2019

Życzenia na Boże Narodzenie

św. Rodzina„Godny podziwu znak żłóbka, tak drogi chrześcijanom, zawsze budzi zadziwienie i zdumienie. Przedstawienie wydarzenia narodzin Jezusa oznacza zwiastowanie tajemnicy wcielenia Syna Bożego, z prostotą i radością. Żłóbek jest jakby żywą Ewangelią, która wypływa z kart Pisma Świętego". (Papież Franciszek)

Łącząc się w przeżywaniu tajemnicy Bożego Narodzenia, życzymy naszym wychowankom obecnym i byłym, ich rodzinom oraz wszystkim odwiedzającym naszą stronę, abyśmy na drogach naszego życia potrafili spotkać przychodzącego Jezusa. Niech światło betlejemskiej nocy rozjaśnia każdy dzień, prowadząc do spotkania z przychodzącym Bogiem i do spotkania z ludźmi.
                                                        siostry urszulanki

WYBIERZ JĘZYK

FACEBOOK

 

WYSZUKIWARKA