Czasowe ograniczenie funkcjonowania bursy

Od 25 marca do 10 kwietnia 2020 r. bursa jest nieczynna. Jest to okres czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. W tym czasie szkoły prowadzą kształcenie na odległość.

Proszę zapoznać się z informacjami na ten temat na stronie MEN:
https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc--nowe-regulacje-prawne


Uwaga! Odbiór potrzebnych podręczników i książek z bursy jest możliwy tylko w tym tygodniu.

Życzenia na Boże Narodzenie

św. Rodzina„Godny podziwu znak żłóbka, tak drogi chrześcijanom, zawsze budzi zadziwienie i zdumienie. Przedstawienie wydarzenia narodzin Jezusa oznacza zwiastowanie tajemnicy wcielenia Syna Bożego, z prostotą i radością. Żłóbek jest jakby żywą Ewangelią, która wypływa z kart Pisma Świętego". (Papież Franciszek)

Łącząc się w przeżywaniu tajemnicy Bożego Narodzenia, życzymy naszym wychowankom obecnym i byłym, ich rodzinom oraz wszystkim odwiedzającym naszą stronę, abyśmy na drogach naszego życia potrafili spotkać przychodzącego Jezusa. Niech światło betlejemskiej nocy rozjaśnia każdy dzień, prowadząc do spotkania z przychodzącym Bogiem i do spotkania z ludźmi.
                                                        siostry urszulanki

Andrzejki 2019

balonikiDnia 28 listopada w naszej bursie odbyła się impreza andrzejkowa, w której uczestniczyły wszystkie mieszkanki. Spotkanie urozmaiciły przeróżne zabawy integracyjne: od kultowych kaczuszek, po balony z pomyślnymi wróżbami na nadchodzący rok - które przygotował samorząd.

Read more: Andrzejki 2019

Modlitwa z bł. Karoliną Kózkówną

Msza św. z okazji wspomnienia bł. KarolinyZ okazji wspomnienia bł. Karoliny Kózkówny, która jest patronką młodzieży pragnącej doświadczyć radości czystej i odpowiedzialnej miłości, 19 listopada zebraliśmy się na wspólnej Eucharystii.

Mszy św., w intencji żywej wiary dla nas na wzór bł. Karoliny, przewodniczył ks. Paweł Cyz COr.

Wieczorek patriotyczny ze Stefanią Hanausek

wiecz patr 300Listopad jest miesiącem, w którym szczególnie myślimy o naszej Ojczyźnie oraz o tych, którzy walczyli o jej wolność. Wyrazem tego był wieczorek patriotyczny, który odbył się w naszej bursie 14 listopada 2019 r.

Była to okazja do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych oraz zapoznania się z postacią Stefanii Hanausek, która jest naszą bohaterką Polski Niepodległej. Stefania Hanausek była uczennicą Szkoły Powszechnej a potem gimnazjum przy Zakładzie Wychowawczym Sióstr Urszulanek w Tarnowie. Jest więc nam bliska, jako była wychowanka szkoły urszulańskiej, na której miejscu obecnie jest nasza bursa.

Read more: Wieczorek patriotyczny ze Stefanią Hanausek

Uroczystość św. Urszuli 2019

święto św. UrszuliJak co roku, uroczystość patronalna św. Urszuli stała się dla nas okazją do świętowania i zgromadziła licznie mieszkanki bursy – szczególnie z I klas, ich rodziny, byłe wychowanki oraz pracowników bursy.

Nasze świąteczne spotkanie w niedzielę, 20 października rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem Ks. Pawła Cyza COr. Po homilii odbyło się zaprzysiężenie nowego pocztu sztandarowego oraz przyrzeczenie sztandarowe uczennic klas pierwszych. Przyrzeczenie to, jest tradycją naszych placówek, przez co młodzież tworzy w pewien sposób duchową rodzinę urszulańską.

Read more: Uroczystość św. Urszuli 2019

WYBIERZ JĘZYK

FACEBOOK

 

WYSZUKIWARKA