Czuwanie wielkopostne 2018

czuwanie wielkopostne 2018W piątek, 2 marca 2018 r. obyło się w naszej bursie czuwanie wielkopostne dla młodzieży pod hasłem: „Uszanują mojego syna”. Na skupienie były zaproszone chętne dziewczyny z naszej bursy, jak również inne osoby, które chciały przeżyć z nami modlitewnie wielkopostny wieczór.

Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty przy wspólnej kolacji. Po tym udaliśmy się do kaplicy na konferencję ks. Grzegorza Godawy, który był naszym duszpasterzem podczas czuwania. Opierając się na ewangelicznej przypowieści o przewrotnych rolnikach, z tórej pochodzi hasło spotkania „Uszanują mojego syna”, ksiądz w wieloraki sposób ukazywał nam, jaką miłością i zaufaniem darzy nas Bóg.

czuwanie wielkopostne

czuwanie wp 18 2

Następnym punktem programu była droga krzyżowa, podczas której towarzyszyły nam rozważania i obrazy inspirowane poetycką śpiewaną drogą krzyżową w wykonaniu Donny Cori Gibson

czuwanie wielkopostnePo nabożeństwie wróciliśmy w modlitewnej atmosferze do kaplicy na adorację i uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie i w wizerunku ukrzyżowanego, które prowadziła s. Marta Drobienko OSU. W tym czasie była też okazja do skorzystania z sakramentu spowiedzi, którą sprawowali również księża z naszej Parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego – ks. Marcin i ks. Jacek.

czuwanie wp 18 4

Czuwanie oficjalnie zakończyło się Eucharystią około północy. Większość uczestników udała się po niej do domów. Jednak pewna grupa, po małym posileniu się i wzmocnieniu sił fizycznych, wróciła do kaplicy, aby uwielbiać Ukrzyżowanego Pana śpiewem. Modlitwa trwała aż do godziny 3.00, o której odmówiliśmy koronkę w intencji ofiar handlu ludźmi. Była to już pierwsza sobota miesiąca, więc w ten sposób włączyliśmy się w akcję nocnej modlitwy proponowanej przez Sieć Bakhita do Spraw Przeciwdziałania i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa.

Dziękujemy za wspólną modlitwę i spędzony czas. Zapraszamy na kolejne czuwania!