Uroczystość św. Anieli Merici

św. Aniela MericiZ okazji zbliżającej się uroczystości św. Anieli Merici - założycielki Urszulanek we środę, 24 stycznia 2018 r. modliliśmy się wspólnie przez jej wstawiennictwo podczas Mszy św. Polecaliśmy Bogu nasze rodziny oraz nas samych.

Eucharystię celebrował ks. Piotr Gawenda, który za każdym razem, gdy głosi dla nas homilię, przedstawia kolejny prezent ofiarowany nam przez Boga. Tym razem było to szczęście.

Prawdziwe szczęście odnajdujemy w Bogu. Gdy nastają pełne deszczowych chmur dni, to właśnie Bóg wprowadza w nie szczęście. Nasze talenty, umiejętności dane nam przez Pana są fundamentem, na którym zbudować mamy nasze przyszłe życie. Bóg pragnie podarować nam szczęście. Każdy z nas ma jakiś talent. Niektórzy być może jeszcze go nie odkryli, inni je doskonalą i rozwijają. Jedno jest pewne – przed nami długa droga… Czy będzie ona szczęśliwa? To zależy tylko od nas i od tego, czy pójdziemy drogą, którą wskazał nam Bóg - drogą do szczęścia.

Tydzień wcześniej w ramach wspólnej modlitwy była okazja, aby zapoznać się z życiem świętej Anieli. Jej obraz w bursie, który mijamy kilka razy dziennie, przypomina o jej opiece, czuwaniu i obecności wśród nas. Lecz, czy aby na pewno wiemy, kim była św. Aniela? Była osobą niezwykle zapatrzoną w Boga i w człowieka. Pewnego dnia doznała niesamowitej wizji. Zobaczyła zastępy aniołów i swoją zmarłą siostrę, która przepowiedziała jej, że założy towarzystwo dziewic poświęconych Bogu. Tak też się stało. Św. Aniela Merici jest wspaniałą osobą, którą warto naśladować, bo dała przykład prawdziwej mądrości, pokoju i miłości, która nie ustaje.

Karolina G.

 

msza św z okazji św. Anieli