Duchowa Akcja Ratunkowa

Czuwanie Duchowa Akcja RatunkowaW piątek, 8 grudnia 2017 r. w naszej bursie odbyło się czuwanie modlitewne dla młodzieży pod hasłem „Duchowa Akcja Ratunkowa”, które poprowadził ksiądz Artur Mularz. W spotkaniu wzięło udział kilkanaście dziewcząt z bursy, ich znajomi oraz młodzież z Tarnowa i okolic. Za organizację czuwania była odpowiedzialna s. Marta Drobienko OSU.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od kolacji, podczas której mieliśmy możliwość zastanowienia się i porozmawiania wspólnie o tym, w jaki sposób i przez kogo zostaliśmy doprowadzeni do wiary.

Czuwanie Duchowa Akcja Ratunkowa  Czuwanie Duchowa Akcja Ratunkowa 
Czuwanie Duchowa Akcja Ratunkowa  Czuwanie Duchowa Akcja Ratunkowa


Dalsza część czuwania odbywała się w kaplicy. Mieliśmy okazję zobaczyć pantomimę, która wprowadzała w temat konferencji, przygotowaną przez młodzież pod kierunkiem s. Anny Kalecińskiej OSU. Następnie wysłuchaliśmy ciekawej konferencji ks. Artura, dotyczącej grzechu pierworodnego i miłosierdzia Boga. Ksiądz przybliżył nam tekst biblijny z 3 rozdziału Księgi Rodzaju.

 

Czuwanie DAR

 

Później czuwaliśmy przed Najświętszym Sakramentem - śpiewając pieśni, słuchając rozważań i adorując Jezusa. Podczas adoracji był moment, gdy każdy mógł podejść do ołtarza i z koszyczka pełnego karteczek ze słowem Bożym, wziąć jedną i zachować ją dla siebie. W czasie czuwania można było też skorzystać z sakramentu pokuty. Czuwanie podsumowała Eucharystia, która zakończyła się nieco przed północą.

 

Czuwanie Duchowa Akcja Ratunkowa Czuwanie Duchowa Akcja Ratunkowa
Czuwanie Duchowa Akcja Ratunkowa Czuwanie Duchowa Akcja Ratunkowa

 

Czuwanie Duchowa Akcja RatunkowaPo czuwaniu chętni, czekając na ranny powrót do domu, mogli cieszyć się rozmową, posilić czymś, zagrać w gry planszowe lub obejrzeć film. Niektórzy wrócili jeszcze na modlitwę do kaplicy.

Uczestnicy tego spotkania mieli okazję, aby spotkać się z Bogiem, nie tylko spędzili miło czas, ale także wiele się nauczyli i zapewne wydarzenie to na długo pozostanie im w pamięci.

Sylwia K.