Pożegnanie Maturzystek'2015

IMG 2157"Wznoszę swe oczy ku górom, skąd
Przyjdzie mi pomoc;
Pomoc od Pana, wszak Bogiem On
Miłosiernym jest!"

Nieuchronnie nadszedł dzień, w którym musiałyśmy pożegnać nasze tegoroczne maturzystki. 21 kwietnia wzięłyśmy udział we mszy świętej, sprawowanej przez ks. Grzegorza Lechowicza. Następnie świętowałyśmy razem z siostrami, ks. Grzegorzem i ks. Marcinem Gryzło. Maturzystki przygotowały materiał filmowy, który pozwolił nam wszystkim jeszcze raz przeżyć te trzy lata. Powiedziały kilka słów o sobie, o życiu w bursie, przypomniały nam wiele pięknych chwil wspólnie spędzonych, a także przygotowały słodki poczęstunek. IMG 2268
Dzień później nadszedł czas na odpowiedź bursy. Pierwszoklasistki przedstawiły 101 sposobów na napisanie matury, co było wspaniałym wprowadzeniem do przeprowadzonego później egzaminu. W komisji egzaminacyjnej zasiadła Maria Skłodowska-Curie, Albert Einstein oraz Adam Mickiewicz, a jej przewodniczącą była s. Margarita. Następnie przeprowadziłyśmy teleturniej, aby sprawdzić jak dobrze maturzystki znają się nawzajem.

Wieczór zakończyłyśmy przekazując maturzystkom kilka słów na dalszą drogę życia. Nie mogło zabraknąć upominków od nas wszystkich, takich jak na przykład deszcz wzmocnień, zdjęcia z trzech lat pobytu w bursie czy motywujące karteczki (w sam raz przed maturą!).
Pożegnanie maturzystek upłynęło nam w rodzinnej atmosferze, było mnóstwo śmiechu i łez, życzeń i podziękowań, a najwięcej nadziei na kolejne, jak najszybsze, spotkanie.

Niech was Pan błogosławi i strzeże!                          ZAPRASZAMY DO GALERII

Paulina Żurek                                                   ZAPRASZAMY DO GALERII cd