Forum Młodych w Tarnowie

forum 038W dniach 27-29 marca 2015 r, dziewczęta z naszej Bursy brały udział w XXX Światowym Dniu Młodzieży połączonym z Forum Młodych.
W piątek razem z młodzieżą z naszej diecezji uczestniczyłyśmy w czuwaniu w Parafii św. Maksymiliana w Tarnowie. Brałyśmy czynny udział w przygotowaniu tej modlitwy poprzez włączenie się w śpiew scholii, a także zaprezentowanie pantomimy, której bohaterką była bł. Karolina Kózkówna, a to wszystko pod czujnym okiem ks. Marcina Gryzło. Na zakończenie spotkania każdy otrzymał woreczek soli oraz świeczkę, abyśmy nie zapomnieli, że mamy być solą ziemi i światłem świata.forum 014 

Sobota rozpoczęła się od warsztatów uwielbieniowych w Auli Jana Pawła II. Na początku wysławialiśmy Pana śpiewem pod przewodnictwem pana Leopolda Twardowskiego, który opowiedział nam o swoim życiowym powołaniu jakim jest muzyka, a także o miłości jakiej doświadczył od Boga. Następnie miałyśmy okazję wysłuchać słów ks. Artura Ważnego, który wyjaśnił nam na czym polega modlitwa uwielbienia. Dowiedziałyśmy się wiele o wolontariacie i byciu wolontariuszem, a także o powołaniu i o tym czym tak naprawdę "to się je". Po obiedzie obejrzeliśmy film pt.: "Most" będący idealnym podsumowaniem warsztatów przedpołudniowych. Następnie udaliśmy się do katedry na Mszę Świętą, aby po niej razem przemaszerować z symbolami ŚDM na halę na ul. Gumniska. Tego wieczoru hala sportowa stała się miejscem uwielbienia i adoracji Pana. Wszystkich młodych ludzi, połączyła również ulubiona pieśń Jana Pawła II - "Barka", którą zaśpiewaliśmy trzymając się za ręce.forum 050Drugi dzień spotkania był niezwykle wyczerpujący, ale wiele ze sobą przyniósł i pozwolił poczuć atmosferę zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. W niedzielę o godzinie 10 cała młodzież zgromadziła się na hali na ul. Gumniska, gdzie bp tarnowski Andrzej Jeż skierował do nas kilka słów i zaprosił do wspólnej modlitwy. Następnie mogliśmy wysłuchać świadectwa młodej dziewczyny z Chin, w której urzekła nas chęć poznania Chrystusa. Mogliśmy tylko wyobrazić sobie spotkanie z ludźmi innych narodowości w przyszłym roku! Już po raz ostatni uwielbialiśmy Pana na hali, aby w chwilę później przejść Drogą Krzyżową ulicami Tarnowa. Wykonywaliśmy pieśni i modliliśmy się aż w końcu dotarliśmy do kościoła bł. Karoliny, gdzie uroczystą Mszę Świętą odprawił bp Andrzej Jeż.forum 058Po mszy czekała już na nas agapa przygotowana przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogłyśmy tak pięknie przeżyć pierwszy Synaj w Tarnowie i już odliczamy dni do kolejnego spotkania.
Chwała Panu!

Paulina Żurek                                                     ZAPRASZAMY DO GALERII