Duchowa adopcja dziecka poczętego

adopcja 01025 marca - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia
Po raz kolejny w Dniu Świętości Życia dziewczęta z naszej bursy podjęły duchową adopcję dziecka poczętego. Wspólnie wzięłyśmy udział we mszy św. w kościele pw. św. Maksymiliana oraz w modlitwie różańcowej w naszej kaplicy, gdzie przyrzekłyśmy bronić życia. Szesnaście dziewcząt zadeklarowało chęć modlitwy za dziecko poczęte, a wiele z nich zachęciło do podjęcia duchowej adopcji swoje rodziny i znajomych. Do modlitwy dołączyli się pracownicy Bursy i oczywiście siostry.


Co to jest duchowa adopcja?
Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz codziennej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia.adopcja 011
Duchowa adopcja dziecka poczętego jest wyjątkowym wydarzeniem dla nas wszystkich. Najpewniej nigdy nie poznamy dziecka, za które się modliłyśmy, nie będziemy miały możliwości przytulenia go, ale wierzymy, że tym drobnym codziennym gestem jesteśmy w stanie uratować czyjeś życie. Modlimy się także za rodziców dziecka, aby znaleźli w sobie dość siły i wiary, by odmienić swoje serca i przyjąć dar jakim obdarzył ich Bóg.

Paulina Żurek