WIECZÓR EWANGELIZACYJNY 2015

ewangelizacja 01W nocy z 11/12 grudnia br. w ramach czuwania adwentowego odbył się w naszej Bursie wieczór ewangelizacyjny, który poprowadził pan Michał Wróblewski z grupy JA JESTEM.

Pierwszym punktem naszego spotkania było świadectwo pana Michała, które dogłębnie nas poruszyło. Poprzez przykład swojego życia pokazał nam jak wielka jest miłość Boga Ojca, który nieustannie nas szuka i woła po imieniu, pragnie naszego szczęścia. Zrozumieliśmy, że w każdej chwili toczy się walka duchowa o dusze ludzi, szczególnie niebezpieczna i wyniszczająca w tych przestrzeniach życia, które współczesny świat ukazuje jako niezbędne. Jednak ani nałogi, ani toksyczne relacje, ani to wszystko, co robimy wbrew sobie, by zyskać uznanie innych, nie dadzą nam prawdziwej wolności. Ją możemy odnaleźć jedynie w Bogu, który nie tylko kocha, ale JEST Miłością.ewangelizacja 13
"A Wspaniały rzekł: Mój umiłowany synu, gdybym to nie ja był tym, za kim tęskniłeś nie szukałbyś tak długo i tak szczerze. Bo wszyscy znajdą to, czego naprawdę szukają." ("Opowieści z Narnii" C.S.Lewis)

Następnie odbył się wspólny poczęstunek (agapa), podczas którego mogliśmy wymienić się spostrzeżeniami, poznać się nawzajem. Jak co roku panie z kuchni przygotowały przepyszne bułeczki i gorące napoje, za co serdecznie im dziękujemy! ZAPRASZAMY DO GALERII

ewangelizacja 03

Po agapie nadszedł czas na adorację Najświętszego Sakramentu, w trakcie której mogliśmy również przystąpić do Sakramentu Pojednania i doświadczyć modlitwy wstawienniczej. Następnie celebrowaliśmy Mszę Świętą, prosząc Pana o potrzebne łaski i zawierzając Mu swoje życie.
"Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął" (Łk 12, 49)ewangelizacja 08

Na pamiątkę spotkania każdy otrzymał kieszonkowe Pismo Święte Nowego Testamentu oraz Medalik Niepokalanego Poczęcia NMP, abyśmy nie tylko słuchali o Panu, ale także poznawali Jego Słowo i żyli nim na co dzień, abyśmy jak Maryja, pomimo wątpliwości i lęków, potrafili zaufać Bogu.

Wieczór zakończyliśmy wspólnie uwielbiając Pana, jak było na początku, teraz, zawsze i na wieki wieków... AMEN!

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, z którymi mogliśmy spędzić ten wyjątkowy czas. Szczególnie wdzięczni jesteśmy panu Michałowi, którego serce tak mocno zapłonęło miłością, że dzieli się Prawdą z tymi, których spotyka na swojej drodze.
ewangelizacja 07Dziękujemy kapłanom za ich obecność i posługę w Sakramencie Pojednania. Dziękujemy ks Marcinowi Gryzło za pełne Ducha Świętego słowo. Szczególnie dziękujemy ks. Marcinowi i ks. Jackowi, którzy dotrwali z nami do końca czuwania. Dziękujemy ks. Grzegorzowi Brachowi, który po raz kolejny przyjechał do nas z liczną grupą młodzieży ze Szczurowej, a także Siostrom Urszulankom: s. Matei Koršič ze Słowenii, s. Oksanie Grynchishyn, s. Małgorzacie Niemiec,
oraz licznie przybyłym byłym Bursiankom - ubiegłorocznym maturzystkom i uczniom ZSEG, kontynuującym przygodę życia rozpoczętą na katechezach. Dziękujemy Patrycji, która uwieczniła spotkanie na fotografiach. BÓG ZAPŁAĆ!

Paulina Żurek

 

WYBIERZ JĘZYK

FACEBOOK

 

WYSZUKIWARKA