Uroczystość patronalna 2018

Uroczystość św. UrszuliW tym roku tradycyjna już uroczystość bursy, z okazji święta patronalnego św. Urszuli i Towarzyszek Męczennic, wypadła dokładnie 21 października - w niedzielę, w dzień wspomnienia tych świętych.

Rozpoczęliśmy o godz. 16.00 wspólną Eucharystią pod przewodnictwem Ks. Pawła Cyza COr, który w tym roku jest naszym duszpasterzem. Po homilii odbyło się zaprzysiężenie nowego pocztu sztandarowego oraz przyrzeczenie sztandarowe uczennic klas pierwszych.Następnie wszyscy przeszli do sali, gdzie przygotowana była część artystyczna w wykonaniu uczennic klas pierwszych. W tym roku, nietypowo, nie było to przedstawienie, lecz film pt. „Album urszulański - Patriotyzm w programie wychowawczym Urszulanek w Tarnowie”.

Historyczny charakter filmu, który przypomniał dzieje szkół prowadzonych przez urszulanki w Tarnowie i ukazał wychowanie patriotyczne w nich prowadzone, wpisał się w tematykę tego roku, gdy szczególnie przeżywamy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Ufamy, że wysiłek włożony w powstanie filmu, nagrywanie scen, przebieranie się dziewczyn za dawne uczennice urszulańskie i siostry, zaowocował m.in. wzajemnym poznaniem się grupy, zdobyciem nowych wiadomości historycznych i umiejętności aktorskich.

Po filmie oraz śpiewie pieśni patriotycznej przygotowanej przez dziewczęta nastąpiły podziękowania oraz życzenia dla sióstr z okazji święta św. Urszuli – ich patronki. Szczególne podziękowania należą się Pani dr Annie Gąsior za udostępnienie tekstu swojego referatu na podstawie którego powstał scenariusz.
Na zakończenie przy kawie lub herbacie był czas na rozmowę i spotkania.


ZAPRASZAMY DO GALERII

WYBIERZ JĘZYK

FACEBOOK

 

WYSZUKIWARKA